před 5 měsíci

Akcie rostou v době, kdy začíná výsledková sezóna

fpro

Asijské akcie si po divokých pohybech dluhopisů oddechly. Šéfka Evropské centrální banky Christine Lagardeová se domnívá, že boj s inflací probíhá dobře.

Celková zpráva:

Akciový trh se odrazil od minima a tento odraz byl způsoben řadou pozitivních údajů o hospodářských výsledcích gigantů, jako jsou Microsoft a Alphabet, které zveřejnily údaje po uzavření trhu. Index S&P 500 zastavil pětidenní pokles. Náladu podpořily také údaje, které ukázaly oživení podnikatelské aktivity v USA při ochlazující se inflaci. Výsledky společnosti Verizon Communications překonaly odhady, zatímco společnosti 3M, Coca-Cola a General Electric naskočily do býčího trhu na základě optimistických prognóz. Výnos desetiletého státního dluhopisu se po pondělní intenzivní volatilitě pohyboval v blízkosti 4,9 %. Cena ropy klesla pod 85 dolarů za barel. Investoři, kteří očekávají dávku dobrých zpráv z výsledkové sezóny, vkládají své naděje do velkých technologických společností. Pět největších společností v indexu S&P 500 - Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon.com a Nvidia - tvoří přibližně čtvrtinu tržní kapitalizace tohoto benchmarku. Podle odhadů analytiků sestavených agenturou Bloomberg Intelligence by jejich zisky měly v průměru vzrůst o 34 % oproti předchozímu roku. Mezitím v Asii čínský prezident Si Ťin-pching posílil podporu druhé největší ekonomiky světa vydáním většího množství státních dluhopisů, zvýšením podílu rozpočtového deficitu a dokonce i bezprecedentní návštěvou centrální banky.

Makroanalýza a ekonomické zprávy:

Asie: Japonský výrobní PMI banky Au Jibun dosáhl v říjnu 2023 hodnoty 48,5, což je beze změny oproti zářijovému sedmiměsíčnímu minimu. Au Jibun Bank PMI ve službách Japonska v říjnu 2023 klesl na 51,1 z 53,9 v předchozím měsíci, což poukazuje na nejslabší růst sektoru od prosince loňského roku v důsledku mírnějšího růstu nových zakázek, zatímco zahraniční poptávka se poprvé za 14 měsíců snížila, ukázaly bleskové údaje.

EU: Podle předběžného odhadu se index PMI HCOB ve výrobním sektoru eurozóny v říjnu 2023 snížil na 43 bodů ze zářijových 43,4 bodu, což je nejnižší hodnota za poslední tři měsíce a zaostává za očekáváním trhu ve výši 43,7 bodu. Bleskový ukazatel HCOB PMI ve službách eurozóny v říjnu 2023 klesl na 47,8 bodu ze zářijových 48,7 bodu a zaostal za očekáváním 48,7 bodu. Index PMI ve službách Spojeného království S&P Global/CIPS v říjnu 2023 klesl na 49,2 bodu ze zářijových 49,3 bodu, což je nejnižší hodnota za posledních devět měsíců a pod očekáváním trhu ve výši 49,3 bodu, ukázal předběžný odhad.

USA: Složený index PMI S&P Global US v říjnu 2023 podle předběžného odhadu vzrostl na 51,0 bodu ze zářijových 50,2 bodu, což signalizuje zrychlení tempa růstu produkce soukromého sektoru. Index S&P Global PMI ve výrobním sektoru USA v říjnu 2023 podle předběžného odhadu vzrostl na 50 bodů ze zářijových 49,8 bodu a překonal tak odhad 49,5 bodu. Globální index PMI ve službách S&P pro USA v říjnu 2023 vzrostl na 50,9 bodu ze zářijových 50,1 bodu, což je nejvyšší hodnota za poslední tři měsíce a překonává očekávání trhu ve výši 49,8 bodu, ukázal předběžný odhad.

Přečtené: 121x

Zprávy a analýzy
Novinky
Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook
Comments
fp
před 5 měsíci

Očekávané výsledky společnosti Meta

zQS394U5b1dPgDAv-Shutterstock_Forexpro-(1)
před 5 měsíci

Akcie se zotavují z poklesů

GRjBtSb3zBewBMO1-FX-pro-(1)
před 6 měsíci

Ropa dosahuje 90 dolarů kvůli obavám z eskalace války a poklesu zásob

obrazek
před 6 měsíci

Akcie dnes po smíšených makroekonomických výsledcích klesly

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.