před 5 měsíci

Akcie se zotavují z poklesů

zQS394U5b1dPgDAv-Shutterstock_Forexpro-(1)

Americké, ale i evropské akciové indexy po dosažení klíčové technické hranice rostou.

Celková zpráva:

Akcie téměř smazaly ztráty poté, co dosáhly klíčové úrovně podpory, přičemž investoři tento týden očekávají oznámení výsledků několika velkých technologických společností. Výsledky již oznámila přibližně pětina společností z indexu S&P 500. Ropa a zlato se propadly, protože se zdálo, že Izrael odloží pozemní invazi do Gazy. Index S&P 500 se po poklesu o téměř 1 % v prvních minutách obchodování zotavil a v pozdějším obchodování se mu podařilo růst. Index S&P 500 krátce překonal klíčovou úroveň 4 200, která představuje 50 % retracement rally z minim zaznamenaných během březnových bankovních otřesů. Takzvaný ukazatel strachu na Wall Street - VIX - klesl ze sedmiměsíčního maxima. Výnosy desetiletých státních dluhopisů se téměř nezměnily poté, co se poprvé od roku 2007 dotkly 5 %. Dolar oslabil. Společnost Chevron se dohodla na koupi společnosti Hess za 53 miliard USD. Roche Holding AG zaplatí 7,1 miliardy USD za akvizici společnosti Telavant Holdings, která vyvíjí slibnou terapii zánětlivých střevních onemocnění. Walgreens Boots Alliance vzrostla, protože banka JPMorgan Chase zvýšila hodnocení tohoto řetězce lékáren na "overweight". Pinterest vzrostl poté, co společnost Stifel zvýšila jeho rating na "koupit" a uvedla, že existuje prostor pro růst mimo jeho domácí trh.

Makroanalýza a zprávy z ekonomiky:

EU: Index spotřebitelské důvěry v Turecku v říjnu vzrostl na 74,6 bodu ze 71,5 bodu v předchozím měsíci. To představuje nejvyšší hodnotu od července, ale i nadále odráží pesimistický výhled, neboť zůstává pod hranicí 100 bodů. Očekávání celkové ekonomické situace v příštích 12 měsících se zlepšila (72,9 oproti 68 v září), stejně jako finanční situace domácností (72,6 oproti 68,9), což naznačuje nárůst nákupů zboží dlouhodobé spotřeby (93,2 oproti 92,7). Současně byl sentiment vyšší i v případě celkové ekonomické situace (45,8 oproti 43,5), úspor (68,7 oproti 64,9) a současné finanční situace domácností (59,7 oproti 56,2). Kromě toho prudce vzrostl výhled budoucí inflace (60 oproti 57,7), zatímco obavy z nezaměstnanosti v příštích 12 měsících mírně poklesly (72,3 oproti 72,7).

USA: Národní index aktivity chicagského Fedu v září vzrostl na +0,02 z dolů revidované hodnoty -0,22 v předchozím měsíci, což naznačuje, že ekonomika USA rostla svým historickým trendovým (průměrným) tempem. Ukazatele související s výrobou přispěly k indexu CFNAI hodnotou +0,03 oproti srpnové hodnotě -0,10, k čemuž přispělo oživení aktivity ve výrobním sektoru. Kromě toho se příspěvek kategorie prodejů, zakázek a zásob v září zvýšil na -0,01 z -0,06 v předchozím měsíci a příspěvek ukazatelů souvisejících se zaměstnaností se zvýšil na +0,01, což představuje mírný nárůst oproti neutrálnímu příspěvku v srpnu. Příspěvek kategorie osobní spotřeba a bydlení k indexu CFNAI se rovněž zvýšil na -0,01 z -0,06.

Přečtené: 104x

Zprávy a analýzy
Novinky
Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook
Comments
fp
před 5 měsíci

Očekávané výsledky společnosti Meta

fpro
před 5 měsíci

Akcie rostou v době, kdy začíná výsledková sezóna

GRjBtSb3zBewBMO1-FX-pro-(1)
před 6 měsíci

Ropa dosahuje 90 dolarů kvůli obavám z eskalace války a poklesu zásob

obrazek
před 6 měsíci

Akcie dnes po smíšených makroekonomických výsledcích klesly

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.