Recenze Brokerské společnosti SaxoBank

Recenze Brokerské společnosti SaxoBank Logo

Review

Pros

  • Velký výběr instrumentů pro obchodování

  • Klientská podpora ve více jazycích

  • Bezpečnost

Cons

  • Vysoký počáteční vklad

Summary

Broker SaxoBank nabízí zejména tradiční obchodní služby, v jejich portfoliu nejsou k nalezení například kryptoměny. Jsou specialisty na finanční a regulační technologie.  Svým klientům nabízí na jednom účtu přístup k obchodování s FX, CFD, akciemi, opcemi, futures a dalšími aktivy.

Obsah recenze SaxoBank

1. Registrace účtu, vklady a výběry

2. Obchodní platforma brokera

3. Instrumenty k obchodování

4. Poplatky

5. Média

6. Hodnocení 

1. Registrace účtu, vklady a výběry

Pro registraci na webu SaxoBank je třeba si vytvořit účet. Vstupní formulář vyžaduje vyplnění jména, příjmení, e-mailu, země, telefonu a zvolení hesla. Vytvořením účtu berete na vědomí, že minimální první vklad potřebný pro aktivaci účtu je 10 000 USD nebo ekvivalent v jiné měně. Také musíte souhlasit se zasíláním novinek.

Screen Shot 2020-10-15 at 11.06.19

Dalším krokem je vyplnění údajů o svém bydlišti a osobní údaje. Do portálu musíte zadat mimo jiné svou adresu a rodné číslo.

Screen Shot 2020-10-15 at 11.12.26

Následují finanční informace. Zde musíte vyplnit, čím se živíte a jaký je váš příjem, zdroj vašeho majetku, kolik plánujete v portálu investovat v příštím roce a kolik obchodů plánujete uskutečnit. také zde volíte měnu svého účtu.

Další okno se vás bude ptát na vaše zkušenosti s obchodováním a vaše znalosti tohoto oboru. Poté dodáte doplňkové informace a informace o svých daních

Screen Shot 2020-10-15 at 11.14.37

Na závěr musíte souhlasit s všeobecnými obchodními a ověřit zadání svých údajů přes sms a doklad totožnosti. Zadávání tolika osobních informací by mělo sloužit k ověření vaší způsobilosti k obchodování.

Screen Shot 2020-10-15 at 11.28.25

Po založení svého účtu jste zařazen na úroveň podle svého počátečního vkladu. Po třech měsících jste potom přesunutí na úroveň, která odpovídá objemu vašich financí. Celkem broker nabízí tři úrovně: Classic, Platinum a VIP. Každá úroveň přináší určité množství výhod.

Screen Shot 2020-10-15 at 11.13.37

Pro výběry z účtu je z důvodu bezpečnosti nutné používat ověřené účty. Finanční prostředky je možné vybrat i před datem vypořádání. Je ale třeba pamatovat, že použití hotovosti před datem vypořádání má dopad na výpočet úroku, protože úrok se vypočítává ze zůstatku hotovosti k datu vypořádání a nikoli k datu zaúčtování finančních prostředků. V případě, že na účtu budete mít záporný volný kapitál, bude vám účtován záporný úrok.

2. Obchodní platforma brokera

Investoři obchodují na platformě SaxoTraderGo nebo na profesionální platformě SaxoTraderPro. Obchodníkům jsou k dispozici dvě aplikace. Jedna webová a jedna deskopová, která podporuje spuštění na více monitorech, což může být příjemné pro pokročilé investory. Bez registrace mohou investoři využít demo klient, do kterého není třeba zadávat tolik informací o sobě. Webová aplikace je intuitivní. Nejprve zvolíte instrument se kterým chcete obchodovat a zvolíte směr, kterým bude obchod probíhat. Pro obchodování je také možné nastavit doplňky stop-loss a take-profit.

V aplikaci je možné sledovat přehledy o vývojích cen komodit, změny v čase, lze sledovat investorský sentiment a portfolia jiným brokerů a pohyby na nich. Přímo z aplikace lze také přistupovat ke zprávám a výzkumům.

Saxo4-768x402

3. Instrumenty k obchodování 

SaxoBank nabízí k obchodování více než 40 000 nástrojů, které zahrnují forex, CFD, akcie, opce, ETF, komodity, futures kontraktů, dluhopisů a podílových fondů. Nabízené služby jsou tradiční a nezahrnují například kryptoměny. Naopak ale nabízejí dluhopisy, které u některých brokerů nenajdeme. Jak už bylo zmíněno, obchodníci mají k dispozici tři úrovně členství, pro vyšší úrovně jsou nabízeny menší spready, a minimální částka pro nejnižší úroveň je 10 000 dolarů. SaxoBank sídlí v Evropě a je tudíž vázána regulacemi EU. To znamená, že maximální povolená páka je 1:30.

Screen Shot 2020-10-15 at 13.26.14

Při obchodování je možné sledovat maximálně 50 nástrojů. Pokud chcete mít v obchodním diáři více nástrojů, můžete si vytvořit několik různých obchodních diářů.

4. Poplatky

Poplatků v SaxoBank existuje několik. Prvním je roční servisní poplatek 0,25 % (u vyšších investic jsou potom nižší), dále jsou zde poplatky za směnu mezi měnami nebo záporné úrokové sazby.

Přehled všech poplatků je k nalezení na stránkách brokera zde.

Webové strán brokera nabízejí také vzdělávání invesetorů, a to zde.

5. Média

6. Hodnocení 

Webová stránka působí důvěryhodně a solidně, v porovnání s ostatními borkery je i trochu originální. Stránky a platforma jsou přehledné, takže snadno najdete to, co hledáte. Díky tomu, že je to dánská společnost a vážou se na ni evropské regulace, je obchodování poměrně bezpečné, s tím ale souvisí nevýhoda a to, že je obchod méně ziskový. Společnost má podporu v mnoha zemích a zákaznický servis funguje jako po telefonu, tak přes e-mail.

Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook

Overview

Společnost SaxoBank je dánským obchodníkem a poskytovatelem brokerských služeb, vznikla v roce 1992. Společnost disponuje všemi potřebnými licencemi k provozování své činnosti, má také licenci od České národní banky.  

Zakladné parametre

Minimálny vklad: 10 000 USD

Páka:

Platforma: SaxoTraderGo

Spready od: 0,1 pips

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.