Recenze brokerské společnosti eToro

Recenze brokerské společnosti eToro Logo

Review

Pros

  • Klientská podpora ve více jazycích

  • Žádné omezení pro vklady a vstupní poplatky

  • Jednoduchost

  • Social trading

Cons

  • Omezený výběr instrumentů

  • Žádné ověření obchodníka

  • Vyšší spread u finančních instrumentů

Summary

Summary

 

eToro je brokerská společnost, která patří k největším obchodníkům CFD na světě. Svým klientům nabízí široké spektrum obchodních instrumentů jako jsou například cenné papíry, kryptoměny a CFD na různá podkladová aktiva. eToro si klade za cíl poskytnout jednoduchou platformu jak začátečníkům, tak zkušeným investorům, na které budou moci mít všechny své obchody pod jednou střechou.

 

Obsah recenze eToro

1. Registrace účtu, vklady a výběry

2. Obchodní platforma brokera

3. Instrumenty k obchodování

4. Poplatky

5. Média

6. Hodnocení 

 

1. Registrace účtu, vklady a výběry

 

Založení účtu na eToro je velmi jednoduchou a rychlou záležitostí. Stačí zadat uživatelské jméno, e-mail, heslo a souhlasit s obchodními podmínkami. Pokud preferujeme propojení účtu s jinou platformou, můžete se přihlásit přes Facebook nebo přes Google.

Screen Shot 2020-10-21 at 11.14.09

Tím se vám vytvoří účet a hned se dostanete na obchodní platformu, kde můžete sledovat vývoj různých akcií, komodit, kryptoměny atd. Abyste mohli začít obchodovat, je třeba vyplnit svůj profil. Vyplněním celého formuláře se odstraní omezení na vklady. Musíte vložit informace o sobě, to znamená jméno, příjmění, pohlaví, datum narození a dále informace o svém bydlišti.

Screen Shot 2020-10-21 at 11.17.46

Následují informace o vašich obchodních zkušenostech a preferencích. Odpovíte na otázky jako kolikrát jste již obchodovali s určitými instrumenty a zda mát e nějaké finanční znalosti, například profesionální certifikát nebo akademický titul v oboru. Pokud jste  začátečníkem a nemáte zkušenosti, budete mít omezené obchody s pákovým efektem. Čeká Vás kontrolní otázka o obchodech a také zvolíte své preference obchodů, které máte v plánu provádět.

Screen Shot 2020-10-21 at 11.19.17

Dalším krokem je hodnocení svého vztahu k riziku. Zvolíte svůj plánovaný roční vklad na platformu a poté pomocí jednoduchých grafik zvolíte, jak moc chcete nebo nechcete během obchodování riskovat. Kromě procentuálních možných ztrát a výnosů vidíte i slovně rozepsané přesné částky, které maximálně můžete ztratit nebo získat.

Screen Shot 2020-10-21 at 11.22.09

Nakonec vložíte informace o svých příjmech a financích. Posledním krokem je pak souhlas s upozorněním o tom, že obchodování CFD je vysoce rizikové pro váš kapitál. Po vyplnění všech těchto informací můžete přejít ke vkladu financí, což je možné klasicky zadáním své bankovní karty a zvolením požadované částky. Obdobně lze prostředky vybrat.

 

2. Obchodní platforma brokera

 

Obchodování probíhá na obchodní platformě nebo v aplikaci eToro. Pro založení účtu stačí uvést jen základní informace bez ověření. K dispozici demo účet s 100 000 USD eToro, kde investorům nehrozí žádné riziko a mohou si obchodování nanečisto vyzkoušet.

 

Obchodování jako takové je na platformě eToro jednoduché. Stačí z nabídky zvolit, s čím chcete obchodovat a jestli hodláte prodat nebo koupit. Pro většinu instrumentů je možné nastavit páku a limity stop-loss atd.

 

Na platformě je možné přehledně sledovat vývoj cen instrumentů a také sentiment obchodníků a jejich obchodní kroky. Lze se podívat na veřejné profily jiných obchodníků, a sledovat jejich investice pro inspiraci. Vy osobně můžete svůj profil také nastavit jako veřejný, pokud chcete své investice sdílet, a nebo zvolíte jeho soukromou variantu.

Screen Shot 2020-10-21 at 11.16.35

 

3. Instrumenty k obchodování 

 

K dispozici je více než 2 000 aktiv. Platforma eToro nabízí obchodování s měnami, komoditami, cennými papíry, indexy, kryptomenami apod. v jednom portfoliu. Pro umožnění přímého přístupu na trh obchodníkům a investorům jsou nabízeny navíc některé třídy aktiv (cenné papíry, kryptoaktiva) přímé vlastnictví podkladových aktiv, které jsou nakupovány a drženy jménem jednotlivých klientů

 

4. Poplatky

Účet na eToro je možné otevřít zdarma. Poplatky nejsou účtovány ani za správu a investice do cenných papírů jsou bez provize. Není zde poplatek za clearing. Výběr je zpoplatněn ve výši 5 USD. eToro si take účtuje za některé obchody. Při kupování kryptoměny je poplatkem eToro  rozpětí, které například u Bitcoinu činí 0,75 %. Obchodování s CFD nezahrnuje nabývání reálných aktiv, ale jsou zde poplatky za rozpětí, které jsou k nahlédnutí v obrázku, a přesuny do dalšího dne.

Screen Shot 2020-10-21 at 12.56.11

5. Média

            Facebook

            Twitter

            YouTube

            LinkedIn

            Website

 

6. Hodnocení 

 eToro nabízí několik zajímavých a užitečných funkcí, jako je například social trading, což je ale na druhou stranu pro začínající investory rizikové. Stránky jsou přehledné a obchodníci mohou najít jednoduše to, co zrovna potřebují. Společnost lze kontaktovat telefonicky nebo online přes e-mail nebo chat. Výběr instrumentů je menší než u jiných společností, ale dostatečný. Obchodní platforma je v češtině, nicméně zákaznická linka je v tomto směru omezená.

Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook

Overview

Společnost eToro j světová sociální obchodní platforma s historií od roku 2007. Licencí pro poskytování brokerských obchodů má hned několik včetně licence od České národní banky. Portál eToro využívá více než 10 milionů obchodníků

Zakladné parametre

Minimálny vklad: 200 USD

Páka:

Platforma: eToro

Spready od: 1 pip

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.