před 5 měsíci

Očekávané výsledky společnosti Meta

fp

Kanadská centrální banka ponechala úrokové sazby na 5 %, zatímco investoři čekají na oznámení výsledků společnosti Meta.

Celková zpráva:

Wall Street se potýkala s firemními výsledky, které ve středu poslaly akcie dolů, přičemž obchodníci také bedlivě sledovali trh s dluhopisy, aby získali informace o výhledu úrokových sazeb a ekonomiky. Index S&P 500 klesl o zhruba 1 %, zatímco index Nasdaq 100 si vedl hůře, když neuspokojivé výsledky společnosti Google ze skupiny Alphabet převážily nad optimismem ze silných výsledků společnosti Microsoft. Ukazatel výrobců čipů klesl o 2 % kvůli výsledkům společnosti Texas Instruments. Investoři zvážili také zprávu, že čínská společnost Semiconductor Manufacturing International použila zařízení od ASML Holding NV k výrobě pokročilého procesoru pro čínský chytrý telefon, což znepokojilo USA. Výnos 30letého amerického státního dluhopisu vzrostl o 10 bazických bodů na 5,04 %, zatímco výnos dvouletého dluhopisu klesl o dva bazické body na 5,09 %. Výnosy desetiletých dluhopisů vzrostly o sedm bazických bodů na 4,90 %.

Makroanalýza a ekonomické zprávy:

Asie: Japonský index předstihových ekonomických ukazatelů, který se používá k posouzení výhledu ekonomiky na několik měsíců dopředu na základě údajů, jako je nabídka pracovních sil a spotřebitelský sentiment, byl v srpnu 2023 revidován na nižší hodnotu 109,2 z rychlého odhadu 109,5 a po konečném odhadu 108,2 bodu. Přesto byl index nejvyšší od listopadu loňského roku, a to při formujících se očekáváních, že dynamika oživení japonské ekonomiky bude pokračovat, přičemž sektor služeb v srpnu rostl nejvíce za poslední tři měsíce.

EU: Bankovní úvěry podnikům v eurozóně v září meziročně vzrostly o 0,2 % na 5,135 bilionu eur, což je nejpomalejší tempo růstu od září 2015. Bankovní úvěry domácnostem v eurozóně ve stejném období meziročně vzrostly o 0,8 %, což je nejméně od června 2015 a méně než tržní očekávání ve výši 1 %, a to v důsledku pokračujícího zpomalování celkové poptávky po úvěrech. Ukazatel podnikatelského klimatu Ifo pro Německo v říjnu 2023 vzrostl oproti předchozímu měsíci o 1,1 bodu na 86,9 bodu, což byl první nárůst za posledních šest měsíců a překonal tržní konsensus 85,9 bodu. To je také nejvyšší hodnota za poslední tři měsíce, neboť podnikatelé byli méně pesimističtí jak ohledně svých očekávání pro nadcházející měsíce (84,7 oproti 83,1 v září), tak ohledně své současné podnikatelské situace (89,2 oproti 88,7).

USA: Průměrná smluvní úroková sazba 30letých hypoték s pevnou úrokovou sazbou a odpovídajícím zůstatkem úvěru (726 200 USD a méně) v USA v týdnu končícím 20. října vzrostla na 7,9 % ze 7,7 % v předchozím období. Za posledních sedm týdnů se úrokové sazby hypoték zvýšily kumulativně o 69 bazických bodů a dosáhly tak nejvyšší úrovně od září 2000. Počet stavebních povolení ve Spojených státech v září po dvou po sobě jdoucích měsících růstu klesl o 4,5 % na sezónně očištěnou roční míru 1,471 milionu. Prodej nových rodinných domů ve Spojených státech se v září zvýšil o 12,3 % na sezónně očištěnou roční míru 759 tis. Jedná se o největší nárůst od srpna 2022. Na svém říjnovém zasedání ponechala Bank of Canada svou cílovou jednodenní úrokovou sazbu beze změny na 5 %, čímž ponechala výpůjční náklady na 22letém maximu, což finanční trhy do značné míry očekávaly.

Přečtené: 132x

Zprávy a analýzy
Novinky
Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook
Comments
fpro
před 5 měsíci

Akcie rostou v době, kdy začíná výsledková sezóna

zQS394U5b1dPgDAv-Shutterstock_Forexpro-(1)
před 5 měsíci

Akcie se zotavují z poklesů

GRjBtSb3zBewBMO1-FX-pro-(1)
před 6 měsíci

Ropa dosahuje 90 dolarů kvůli obavám z eskalace války a poklesu zásob

obrazek
před 6 měsíci

Akcie dnes po smíšených makroekonomických výsledcích klesly

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.