před 6 měsíci

Ropa dosahuje 90 dolarů kvůli obavám z eskalace války a poklesu zásob

GRjBtSb3zBewBMO1-FX-pro-(1)

Asijské akcie rozšiřují ztráty kvůli geopolitickému riziku

Celková zpráva:

Akcie po celém světě klesly, dluhopisy vzrostly a cena ropy dosáhla 90 dolarů za barel kvůli obavám, že válka Izraele s Hamásem přeroste v širší konflikt na Blízkém východě. Index S&P 500 klesal již čtvrtou seanci v řadě. Ukazatel se přiblížil ke svému 200dennímu klouzavému průměru, což je hranice, kterou někteří chartisté považují za předzvěst dalších ztrát, pokud bude překročena. Indikátor strachu na Wall Street - index VIX - se pohyboval poblíž nejvyšší úrovně od března. Výnosy desetiletých státních dluhopisů se vzdálily od hranice 5 %. Zlato vzrostlo. Bitcoin krátce překonal hranici 30 000 USD. Izraelská armáda uvedla, že zasáhla cíle Hamásu v Gaze, a na palbu z Libanonu odpověděla nočním úderem na Hizballáh. Spojené státy uvedly, že jejich vojenské základny v Iráku a Sýrii jsou stále častěji napadány. Lídři z celého světa se připravují na setkání na summitu v Káhiře. Americký akciový trh byl v posledních týdnech poškozen rostoucími geopolitickými obavami, prudce rostoucími výnosy státních dluhopisů a rostoucími obavami, že úrokové sazby zůstanou na vysoké úrovni delší dobu. Obchodníci se také probírali množstvím firemních výsledků. Podle údajů agentury Bloomberg z 86 společností z indexu S&P 500, které do pátečního rána oznámily výsledky, 74 % z nich překonalo odhady analytiků, zatímco před rokem to bylo 78 % za celou sezónu.

Makroanalýza a zprávy z ekonomiky:

ASIE: Jádrový index spotřebitelských cen v Japonsku v září klesl na 4,20 % z 4,30 % v srpnu 2023. Čínská lidová banka (PBoC) na svém říjnovém zasedání podle všeobecného očekávání ponechala úrokové sazby z úvěrů na stejné úrovni. Jednoletá klíčová zápůjční sazba (LPR), což je střednědobá zápůjční sazba používaná pro úvěry podnikům a domácnostem, zůstala beze změny na rekordním minimu 3,45 %; pětiletá sazba, referenční sazba pro hypoteční úvěry, byla ponechána beze změny na úrovni 4,2 % již čtvrtý měsíc v řadě.

EU: Maloobchodní tržby ve Spojeném království se v září 2023 meziměsíčně snížily o 0,9 %, což je horší výsledek, než se předpokládalo na trhu, a to o 0,2 % oproti srpnovému růstu o 0,4 %. Inflace cen výrobců v Německu se v září 2023 meziměsíčně snížila na -0,20 % z 0,30 % v srpnu 2023.

USA: Maloobchodní tržby v Kanadě by podle předběžného odhadu měly v září 2023 stagnovat. Oproti srpnu se maloobchodní tržby snížily o 0,1 % oproti předchozímu měsíci, což představuje revizi dřívějších odhadů poklesu o 0,3 % a zkrácení nahoru revidovaného růstu o 0,4 % z července.

Přečtené: 119x

Novinky
Zprávy a analýzy
Sdílet tento článek na Twitter Linkedin Facebook
Comments
fp
před 5 měsíci

Očekávané výsledky společnosti Meta

fpro
před 5 měsíci

Akcie rostou v době, kdy začíná výsledková sezóna

zQS394U5b1dPgDAv-Shutterstock_Forexpro-(1)
před 5 měsíci

Akcie se zotavují z poklesů

obrazek
před 6 měsíci

Akcie dnes po smíšených makroekonomických výsledcích klesly

Sledujte nás na sociálních sítích

Upozornění na rizika: Obchodování s měnami a s nástrojem "Contracts for Difference" (CFD) je značně spekulativní a vyznačuje se významným rizikem ztrát. Toto obchodování není vhodné pro všechny investory. Před zahájením obchodování se proto ujistěte, že těmto rizikům rozumíte.